17.10.2017

Podczas pierwszych zajęć popołudniowych Mali Odkrywcy zmienili się w laborantów a Multicentrum zamieniło się w małe laboratorium, przez co dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas wykonywania eksperymentów. Następnie uczestnicy zostali zapoznani z podstawowym sprzętem laboratoryjnym, po czym przeszli do działania ucząc się pipetowania. Dzięki tym zajęciom, dzieci osobiście przekonały się jak fascynujące jest eksperymentowanie i jak można się przy tym wspaniale bawić.

16.10.2017

Za oknami szaro, mokro i wietrznie czyli odwiedziła nas Pani Jesień. Spadające liście z drzew, kasztany oraz żołędzie były dla Multidzieciaków inspiracją do świetnej matematycznej zabawy. Przez chwilę wcieliliśmy się w rolę Pani Jesieni malując liście na tablicy multimedialnej. Każdy uczestnik stworzył również jesienną kompozycję zamkniętą w małym słoiczku, jako pamiątkę z zajęć.

16.10.2017

Prezydent Miasta Białej Podlaskiej wraz z Miejską Biblioteką Publiczną zapraszają Seniorów na bezpłatny kurs języka angielskiego w Multicentrum. Jest to unikalny kurs angielskiego, skierowany do osób, które chcą osiągnąć poziom komunikatywny oraz poznać kulturę krajów anglojęzycznych.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę, w godzinach 15.00-16.00. Zapisy na zajęcia prowadzone są w Multicentrum (ul. Warszawska 12c), bądź pod numerem telefonu 83 341 60 17. Ilość miejsc ograniczona.

13.10.2017

Zapraszamy młodzież w wieku 10-15 lat, z Białej Podlaskiej, powiatu bialskiego oraz gmin: Mielnik, Mordy i Borki, do wzięcia udziału w konkursie na "Projekt w języku Scratch". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać własny projekt w programie Scratch. Może to być gra, historyjka, animacja lub inny dowolny projekt wykonany w tej aplikacji.

13.10.2017

21 października 2017 r., w godz. 11.00-12.30, serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6+ na zajęcia edukacyjne pt. „W krainie miodu”. Podczas półtoragodzinnych warsztatów uczestnicy poznają pracę pszczelarza. Przewidziana jest degustacja miodu a na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykona świeczkę z węzy pszczelej. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 83 341 60 17.

Nauka angielskiego przez dobrą zabawę i w miłej atmosferze, przyjdź i sprawdź!

26 października 2017 r. w godz. 15.30-17.00 Multicentrum serdecznie zaprasza dzieci w wieku 8+ na Fun English Day, czyli dzień z językiem angielskim.  Dla uczestników przewidzieliśmy wiele atrakcji: konkursy, quizy oraz łamigłówki językowe, a co najważniejsze możliwość poznania bliżej kultury brytyjskiej.  Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 83 341 60 17.

07.10.2017

Dzisiaj w Multicentrum odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Lokalnego Klubu Kodowania. Na dzisiejszych zajęciach uczestnicy mieli możliwość bliżej poznać roboty Finch, które w ramach projektu "Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę" wypożyczyła nam Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

07.10.2017

W tym tygodniu odbyło się pierwsze, w tym roku szkolnym, spotkanie Klubu Robotycznego. Uczestnicy zajęć poznają podstawy automatyki i robotyki, dowiadują się w jaki sposób są wykorzystywane automaty i roboty w przemyśle, rozwijają umiejętność logicznego myślenia oraz uczą się podstaw budowania algorytmów. Na zajęciach oprócz specjalistycznych modeli automatów i robotów, wykorzystywane są także klocki LEGO Mindstorms.

07.10.2017

Wczoraj w Multicentrum odbyło się pierwsze, w nowym roku szkolnym, spotkanie Klubu Małego Konstruktora. Uczestnicy zajęć, wykorzystując klocki K'Nex, konstruują różnego rodzaju modele, od tych najprostych, aż po te skomplikowane wykorzystujące silniki, podłączane do komputera lub solarne.

05.10.2017

„Kolory jesieni”, pod takim hasłem odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie w pracowni graficznej. Na zajęciach poznaliśmy paletę barw jesiennych. Tworząc prace należało uwzględnić ulubione kształty liści znanych drzew i użyć gamy jesiennych kolorów. Zajęcia graficzne są doskonałym wprowadzeniem najmłodszych w niezwykły świat plastyki i zachętą do odkrywania różnych jego tajemnic.