AKTUALNOŚCI

18.02.2019

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Multicentrum już za nami. Dzieci miały okazję skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej. Zajęcia odbywały się w pięciu blokach tematycznych: multijęzyk, multiśrodowisko, multidzieciak, multinauka i multitechnika. Uczestnicy zajęć mieli szansę zakraść się do krainy dinozaurów, poznać podwodny świat, dowiedzieć się o niesamowitych zdolnościach zwierząt.

18.02.2019

W trakcie zajęć przyrodniczych, które odbyły się w minionym tygodniu, dzieci poznawały zwyczaje zwierząt żyjących w różnych biomach na świecie. Dowiedziały się, że różne gatunki w określony sposób przystosowały się do środowiska, w którym żyją. Dzięki tabletom i aplikacji Animal 4d+ mogły „wywołać” egzotyczne zwierzęta w naszej sali. Obserwacja dzikiego zwierzęcia tuż obok koleżanki czy kolegi wywoływała niemałe emocje.

18.02.2019

W pierwszym tygodniu ferii w Multicentrum odbył się czterodniowy cykl zajęć z podstaw programowania, w którym udział wzięły dzieci w wieku 8-10 lat. Do nauki podstawowych pojęć związanych z programowaniem wykorzystaliśmy edukacyjną grę Scottie Go! Jest to gra, która pozwala na naukę programowania przez zabawę.

12.02.2019

9 lutego w Multicentrum odbyły się zajęcia edukacyjne zorganizowane z okazji zbliżających się Walentynek. To spotkanie było również uroczystym rozpoczęciem tegorocznych ferii zimowych.

05.02.2019

Na zajęciach popołudniowych wybraliśmy się w magiczną podróż do Indii. Poznaliśmy najważniejsze zabytki oraz niektóre tradycje tego egzotycznego kraju. Obejrzeliśmy pokaz hinduskiego tańca, wiemy już czym jest bolliwood. W kąciku plastycznym przygotowaliśmy piękne witraże, przedstawiające dłonie ozdobione kolorowymi wzorami i kryształkami.

05.02.2019

Muzyka wzbogaca życie, rozwija kreatywność i wrażliwość. Już od najmłodszych lat należy dostarczać dzieciom jak największą ilość bodźców muzycznych. Na dzisiejszych zajęciach mieliśmy okazję do kontaktu z muzyką. Mali „Poszukiwacze dźwięków” poznali wiele instrumentów muzycznych.

05.02.2019

Ile zmysłów ma człowiek? Jak współdziałają zmysły smaku i węchu? Ile zapachów może rozróżnić człowiek? Na zajęciach przyrodniczych przetestowaliśmy nasze kubki smakowe, poznaliśmy ich budowę i działanie. Rozpoznawanie zapachów dostarczyło wiele wrażeń.

05.02.2019

Przyroda zadziwia nas na każdym kroku. To niesamowite jak przystosowała do życia niektóre zwierzęta. Na zajęciach przyrodniczych poznaliśmy wiele gatunków, które są mistrzami kamuflażu i w ten sposób chcą niepostrzeżenie atakować lub ukryć się przed wrogami. Jednym z takich gatunków są patyczaki, hodowane w Multicentrum.

05.02.2019

Marnowanie żywności ma miejsce na każdym etapie, od uprawy surowców i produkcji, aż po konsumpcję. Co powoduje, że produkty, które mieliśmy spożyć, ostatecznie wyrzucamy do kosza? Która żywność jest najmniej trwałą i dlaczego? Jak rozwija się pleśń na powierzchni żywności? Na zajęciach przyrodniczych założyliśmy własną „hodowlę” pleśni oraz prowadziliśmy obserwację mikroskopową już wyrośniętej grzybni.

01.02.2019

9 lutego 2019 roku, w godzinach 11.00-12.30, zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-8 lat na „Walentynki w Multicentrum”, które zapoczątkują zbliżające się ferie zimowe. Spotkanie rozpoczęte zostanie miłym akcentem - przekazaniem zebranych darów dla podopiecznych schroniska „Azyl”. Wspólne zabawy, interaktywne gry oraz możliwość wykonania własnej świecy zapachowej, pozwoli uczestnikom poczuć niepowtarzalny nastrój Walentynek.