AKTUALNOŚCI

17.04.2018

14 kwietnia w Multicentrum odbyły się zajęcia edukacyjno-ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Dzień ten wymyślono po to, aby miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Ta chwila refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Celem obchodów jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

12.04.2018

Wczorajsze zajęcia Klubu Robotycznego poświęcone były przenośnikowi taśmowemu. Wykorzystany w czasie zajęć model wyposażony został w trzy czujniki pozwalające na segregowanie transportowanych na nim przedmiotów. Pierwszy etap zajęć polegał na zapoznaniu uczestników z budową urządzenia i przeanalizowaniu działania poszczególnych czujników.

12.04.2018

W ostatnią sobotę odbyło się kolejne spotkanie Lokalnego Klubu Kodowania. Uczestnicy biorący udział w zajęciach ukończyli grę, nad którą pracowali od kilku spotkań. Powstała ona z wykorzystaniem wizualnego języka programowania Scratch. Uczestnicy zapoznani zostali również z aplikacją KODU Game Lab, z którą będą pracowali podczas kolejnych spotkań.

07.04.2018

Informujemy, że rozpoczynamy zapisy grup zorganizowanych na czerwiec. Szczegółowe informacje o wolnych terminach mogą uzyskać Państwo osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

07.04.2018

W czasie środowych zajęć Klubu Robotycznego uczestnicy zapoznani zostali z kolejnym modelem robota, którym tym razem był manipulator przemysłowy. Poznali jego budowę, zasadę działania oraz zastosowania. Zadaniem dzieci biorących udział w zajęciach było zaprogramowanie robota w taki sposób, aby przenosił on krążki pomiędzy wskazanymi punktami na planszy.

07.04.2018

W czasie kolejnych zajęć Klubu Małego Konstruktora dzieci budowały wiatraki. W tym cyklu były to pierwsze modele, w których wykorzystane zostały silniki. Po zbudowaniu zostały one wprawione w ruch po podłączeniu do komputera za pomocą modułu USB.

05.04.2018

Zapraszamy dzieci, które ukończyły 7 lat do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjno-ekologicznych organizowanych z okazji Dnia Ziemi. Wydarzenie odbędzie się 14 kwietnia (sobota) w godzinach 10.30-12.00. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak należy dbać o Ziemię, zobaczą jak wygląda drugie życie plastikowej butelki oraz zagrają w gry i quizy interaktywne.

05.04.2018

W ostatnim czasie rozpoczął się kolejny cykl zajęć Klubu Robotycznego. Pierwsze dwa spotkania dotyczyły plotera - urządzenia, które pozwala na komputerowe kreślenie. Pierwsze zajęcia poświęcone zostały zapoznaniu uczestników z modelem tego urządzenia znajdującym się w Multicentrum, dowiedzieli się oni także w jaki sposób je programować.

04.04.2018

Na zajęciach Mali Geniusze, nasi najmłodsi uczestnicy, wcielili się w role tropicieli zwierząt. Rozpoznawali zwierzęta po kolorze, rodzaju skóry, futrze bądź specjalnych umiejętnościach. Były to nie tylko zwierzęta gospodarskie ale również dzikie. Poznaliśmy wiele rodzin zwierząt.  Na dzieci czekały quizy multimedialne oraz edukacyjne gry, w których nauczyły się dbać o zwierzęta.

04.04.2018

Kraina dinozaurów to bardzo piękna choć odległa kraina, w którą dzieci chętnie przeniosły się na zajęciach Mali Geniusze. Poznaliśmy rodzaje dinozaurów, czym się charakteryzowały oraz w jakiej epoce żyły. Wspólnie podzieliliśmy je na roślinożerne i mięsożerne, a także posłuchaliśmy jakie wydawały kiedyś odgłosy. Mali Geniusze mieli możliwość wcielenia się w rolę archeologa – obejrzeli prawdziwe skamieliny.