AKTUALNOŚCI

12.10.2018

Tematem przewodnim ostatnich zajęć naukowych były kwaśne deszcze. Uczestnicy dowiedzieli się jak one powstają oraz poznali ich wpływ na środowisko. W części doświadczalnej młodzi Naukowcy wykorzystując kilka prostych składników wykonali piękny, kolorowy deszcz. Przy pomocy czujników Neulog zbadaliśmy zjawisko kwaśnych deszczy poprzez wytworzenie dwutlenku węgla i rozpuszczenie go w wodzie.

12.10.2018

Bajki mogą być mądre, wzruszające, pełne przygód. Dzięki nim dzieci poznają reguły, które rządzą światem. Mogą opowiadać o dorastaniu, przyjaźni, miłości i szczęściu. Nie ma wątpliwości, że dzieci uwielbiają bajki. Uczestnicy naszych zajęć z pewnością za nimi przepadają. Podczas czwartkowych zajęć „Mali Geniusze” pomagali bohaterom zdjąć zaklęcie z baśniowej krainy.

11.10.2018

Patyczaki od lat należą do grona bezkręgowców najczęściej hodowanych w domowych terrariach. Zaliczamy je do straszyków – rzędu owadów, który obejmuje ponad 3 tysiące różnych gatunków. Do perfekcji opanowały one sztukę kamuflażu, upodabniając się do otoczenia, w którym żyją. Niektóre z nich osiągają spore rozmiary, dorastając nawet do kilkudziesięciu centymetrów długości ciała.

11.10.2018

Podczas zajęć popołudniowych Mali Odkrywcy zmienili się w laborantów a Multicentrum zamieniło się w małe laboratorium, przez co dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas wykonywania eksperymentów. Następnie uczestnicy zostali zapoznani z podstawowym sprzętem laboratoryjnym, po czym przeszli do działania ucząc się pipetowania.

11.10.2018

Dzisiaj na zajęciach z języka angielskiego rozmawialiśmy o sportach. Rugby, volleyball, football, każdy miał swój ulubiony sport o którym opowiedział. Zaczerpnęliśmy trochę informacji o dość nietypowych sportach takich jak: netball, fistball czy pushball. Uczestnicy zaprojektowali swoją koszulkę sportową. Zajęcia dopełnił quiz o sportach, dzieci grając w parach powtarzały zdobytą wiedzę na zajęciach.

08.10.2018

Już po raz kolejny miał miejsce w Multicentrum Dzień Języka Angielskiego organizowany w ramach Europejskiego Dnia Języków, tym razem pod hasłem ‘English Treasure Hunters’. Głównym założeniem tego wydarzenia była promocja nauki języka angielskiego oraz pokazanie, że języki obce wcale nie są takie straszne.

08.10.2018

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach z programowania, organizowanych w związku z odbywającym się Europejskim Tygodniem Kodowania 2018, który w tym roku przypada w dniach 6-21 października. Wszystkie przygotowane przez placówkę zajęcia odbędą się w sobotę 20 października. W tym roku będą to trzy rodzaje warsztatów, w których mogą wziąć udział dzieci i młodzież w różnym wieku. Nasze propozycje to:

08.10.2018

W dniu dzisiejszym wybraliśmy się w egzotyczną podróż na Madagaskar. Jest to kraj położony na największej afrykańskiej wyspie, na której żyją lemury, kameleony oraz rosną baobaby. Gatunki te  występują tylko w jednym miejscu na Ziemi, właśnie na Madagaskarze. Podczas zajęć dzieci dzieliły na grupy zwierzęta, które żyją w Afryce na stałym lądzie oraz te, które żyją na wyspie.

08.10.2018

Nasza planeta ma ponad cztery miliardy lat. Przed pojawieniem się na świecie człowieka, żyło tu wiele fantastycznych stworzeń. Należały do nich dinozaury, czyli gady lądowe o bardzo zróżnicowanej wielkości. Na dzisiejszych zajęciach dzieci miały okazję poznać wybranych przedstawicieli dinozaurów, takich jak iguanodon, stegozaur, czy też triceratops.

08.10.2018

Kim chciałbyś zostać w przyszłości? Dlaczego praca jest ważna? Co to jest „zawód”? Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas czwartkowych zajęć popołudniowych. W temat dotyczący zawodów wprowadził nas wiersz Julina Tuwima Wszyscy dla wszystkich. Po wysłuchaniu utworu i jego omówieniu, dzieci przeszły do kolejnego zadania.