11.10.2019

W tym tygodniu rozpoczęte zostały popołudniowe zajęcia Klubu Kreatywności. Uczestnicy w młodszej grupie poznawali podstawy programowania z pomocą Scottiego, bohatera interaktywnej gry edukacyjnej. Grupa starsza zajęcia rozpoczęła od poznawania podstaw elektroniki i programowania pracując z zestawami BeCREO.

07.10.2019

5 października 2019 roku, w ramach V Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek odbywającej się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”, nasze Multicentrum zaprosiło dzieci i młodzież w wieku 9-13 lat do udziału w „Interaktywnym spotkaniu z nauką i techniką”.

03.10.2019

Informujemy, że zapisy grup zorganizowanych na okres listopad-styczeń rozpoczniemy 7 października (poniedziałek). Szczegółowe informacje o wolnych terminach mogą uzyskać Państwo osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

30.09.2019

Multicentrum po raz kolejny włącza się w europejską inicjatywę, jaką jest Tydzień Kodowania. W tym roku akcja, której celem jest promocja programowania, będzie miała miejsce w dniach 5-20 października. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych, które odbędą się w dwie październikowe soboty. Nasze propozycje to:

25.09.2019

24 września Multicentrum zostało opanowane przez gości w kolorowych pióropuszach. Powodem niecodziennych stylizacji dzieci były zajęcia edukacyjne pt.: „Ostatni Mohikanin w Multicentrum”. Podczas warsztatów mieliśmy zaszczyt gościć pasjonata kultury indiańskiej, p. Grzegorza Zająca, który w fascynujący sposób przedstawił nam nieznane dotąd fakty z życia rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

19.09.2019

W ubiegły piątek nasza koleżanka Agnieszka Wdowczyk przeprowadziła szkolenie dla bibliotekarzy z województwa lubelskiego, podczas którego wprowadziła uczestników w świat eksperymentów. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się jak wprowadzić dzieci w świat nauki i zachęcić je do dalszego eksplorowania oraz jak rozmawiać o zjawiskach chemicznych i świetnie się bawić ich odkrywaniem.

17.09.2019

Już w najbliższy wtorek, 24 września, Multicentrum zamieni się w prawdziwą indiańską wioskę. Poznamy kulturę Indian pochodzących z Ameryki Północnej. Własnoręcznie wykonamy indiańskie bransoletki, zamienimy się w prawdziwych poszukiwaczy złota oraz odtańczymy taniec deszczu razem ze szkołą tańca Dance and Fun. Nie możecie przegapić tego wydarzenia.

16.09.2019

Tegoroczna Noc Bibliotek odbędzie się już 5 października! W ramach wydarzenia Multicentrum zaprasza dzieci i młodzież, w wieku 9-13 lat, do wzięcia udziału w "Interaktywnym spotkaniu z nauką i techniką", które odbędzie się w godz. 18.00-20.00. Uczestnicy wezmą udział w niesamowitym pokazie doświadczeń i eksperymentów oraz interaktywnych robotów, a także poznają tajniki druku 3D. Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem 83 341-60-17.

30.08.2019

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych zajęć popołudniowych dla dzieci i młodzieży. Tematyka jest bardzo szeroka i każdy może wybrać coś dla siebie, niezależnie od wieku oraz zgodnie z zainteresowaniami.

30.08.2019

„Odjazdowe zakończenie wakacji” już za nami. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. W Multicentrum zapanowała wyjątkowa atmosfera, poczuliśmy się jak na torze wyścigowym. O ten rajdowy klimat zadbali nasi specjalni goście. Pasją do motocykli zainteresowali nas przedstawiciele KLUBU Motocyklowego GROM, którzy przybyli na wydarzenie imponującymi motocyklami.