AKTUALNOŚCI

10.12.2017

7 grudnia o godz. 13.00, podczas Regionalnego Festiwalu Kodowania, odbyło się wręczenie nagród w konkursie na „Projekt w języku Scratch". Laureatom i wyróżnionym nagrody wręczył prezydent Białej Podlaskiej Pan Dariusz Stefaniuk, który honorowym patronatem objął całą imprezę.

09.12.2017

Podczas ostatnich już w tym cyklu zajęć naukowych Mali Odkrywcy dowiedzieli się skąd bierze się śnieg, dlaczego jest biały oraz poznali jego właściwości. W związku z tym, że pogoda za oknem nas nie rozpieszcza i brakuje białego puchu, podczas zajęć uczestnicy sami stworzyli sztuczny śnieg. Na koniec zajęć Odkrywcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i własnoręcznie wykonane śnieżne kule.

09.12.2017

Podczas zajęć naukowych Mali Odkrywcy dowiedzieli się jak rozwój technologii wpłynął na nasze dzisiejsze życie. Czy we współczesnych fabrykach pracują jeszcze ludzie, czy już roboty? Obecnie roboty i zautomatyzowane maszyny występują niemal w każdej sferze naszego życia. Są wykorzystywane do prac na wysokościach lub pod wodą, w miejscach trudno dostępnych dla ludzi, ale również w kosmosie, szpitalach, nauce. Czy roboty kiedyś całkiem zastąpią ludzi w pracy?

09.12.2017

Kowboje mają niezłomne charaktery, trud życia wypisany na twarzy, ale też niespożytą energię. Razem z Małymi Geniuszami, na kolejnych zajęciach, przenieśliśmy się na Dziki Zachód. Na naszych uczestników czekały łamigłówki i rebusy, gry w podkowę i gwiazdę. Dowiedzieliśmy się kim jest szeryf i przypomnieliśmy sobie znanych bohaterów z kreskówek związanych z Dzikim Zachodem.

09.12.2017

Wyprawa w kosmos to dla dzieci nie lada gradka. Wspólnie z naszymi najmłodszymi uczestnikami zajęć poznaliśmy planety oraz gwiazdę jaką jest Słońce. Pojęcie grawitacji również nie jest nam obce, a co więcej zobaczyliśmy czy jest to możliwe aby umyć włosy w kosmosie. Wspaniałą zabawą okazała się wielka gra planszowa, w której czekały na nas niełatwe zadania. Jako podsumowanie naszych zajęć każdy uczestnik stworzył srebrny statek kosmiczny i udekorował go według własnego pomysłu.

09.12.2017

To już niestety ostatnie spotkanie w tym cyklu zajęć z języka angielskiego ABC English. Zajęcia poświęciliśmy na oglądanie filmu „Charlie and the chocolate factory” w języku angielskim bez polskich napisów. Podczas oglądania uczestnicy musieli uzupełniać dodatkowe ćwiczenia sprawdzające rozumienie fabuły, między innymi odgadywali imiona bohaterów oraz poprawiali zdania niezgodne z treścią filmu.

09.12.2017

W Multicentrum ruszyły zajęcia z języka angielskiego dla seniorów. Są one przeznaczone dla osób w wieku 50+, które chcą poznać angielski od podstaw lub kontynuować naukę języka. Dzięki zajęciom nasi uczestnicy będą mogli, na przykład, zamówić jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z obcokrajowcami, a czasem także z wnukami, czy też w prosty sposób wyrażać swoje zdanie na tematy związane z życiem codziennym.

30.11.2017

Z przyjemnością informujemy, że konkurs na „Projekt w języku Scratch” został rozstrzygnięty. Jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

29.11.2017

We wtorek odbyły się u nas warsztaty z programowania, podczas których uczestnicy wykorzystywali gry "Scottie Go!". Warsztaty te były kolejnym wydarzeniem, które towarzyszy Regionalnemu Festiwalowi Kodowania.

27.11.2017

Wyrusz w barwną i fascynującą podróż po świecie sztuki. Poznaj jedne z najbardziej podziwianych arcydzieł. Multicentrum, 16 grudnia w godz. 11.00-12.30, zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na kreatywne warsztaty wzbogacone o elementy historii sztuki. Zajęcia rozwiną kreatywne myślenie, poszerzą wiedzę na temat sztuk plastycznych i nauczą poszukiwania sensu w dziele sztuki. Na spotkanie obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 83 341 60 17.