AKTUALNOŚCI

12.12.2018

Tak niewiele potrzeba, aby utrzymać serce w dobrej kondycji. Czy wiesz jak dbać o serce, aby było zdrowe?

Podstawą zdrowego trybu życia są trzy elementy: aktywność fizyczna, prawidłowo zbilansowana dieta i odpowiednia masa ciała oraz brak nałogów. Na dzisiejszych zajęciach dowiedzieliśmy się z jakich elementów składa się nasz układ krwionośny i jak o niego dbać.

11.12.2018

4 grudnia w Multicentrum poczuliśmy magię zbliżających się Świąt a wszystko to za sprawą „Mikołajkowych zabaw”. Dzieci poznały historię Św. Mikołaja i tradycje Bożonarodzeniowe. Wspólne zabawy oraz  interaktywne gry na tablicy multimedialnej obudziły w nas ducha rywalizacji. Ciekawą atrakcją naszego spotkania było wielkie, wspólne pisanie listów do Św. Mikołaja, w których dzieci mogły ukazać swoje najskrytsze marzenia.

11.12.2018

Podczas ostatnich zajęć Klubu Naukowca podsumowaliśmy wiedzę na temat wody ze szczególnym zwróceniem uwagi na jej właściwości oraz znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka. Młodzi naukowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i świeczki, które wykonali własnoręcznie, co sprawiło im wiele radości. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym ubieraniem „chemicznej” choinki.

11.12.2018

Czwartkowe popołudnie okazało się bardzo słodkim dniem w Multicentrum. Podczas zajęć Klubu Naukowca uczestnicy zostali zapoznani z historią powstania czekolady. Czekolada to jeden z najbardziej popularnych smakołyków na całym świecie.

11.12.2018

Człowiek żyje w oceanie dźwięków. Na co dzień obcujemy z różnego rodzaju szumami i trzaskami. Na dzisiejszych zajęciach uczyliśmy się rozpoznawać i odróżniać poszczególne dźwięki. Czym różni się brzmienie suszarki od dźwięku wydobywającego się z odkurzacza? Takie zagadki nie stanowią już dla nas problemu. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się czym są decybele.

03.12.2018

W ubiegłym tygodniu przeprowadzone zostały pierwsze zajęcia popołudniowe w ramach Klubu Kreatywności, który został utworzony w Multicentrum dzięki dotacji otrzymanej od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek 2017-2018. W środę ze starszymi uczestnikami rozpoczęliśmy konstruowanie robotów z wykorzystaniem zestawów LOFI Edubox.

30.11.2018

W sobotę 8 grudnia 2018 r., w godz. 11.00-13.00, zapraszamy do wzięcia udziału w ciekawych warsztatach dotyczących modelowania 3D, podczas których uczestnicy będą projektować ozdoby choinkowe. Przygotowane projekty zostaną później wydrukowane na drukarce 3D. Propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku powyżej 10 lat.

29.11.2018

Informujemy, że 1 grudnia rozpoczniemy zapisy grup zorganizowanych na okres styczeń-luty. Z dostępnych terminów wyłączony będzie czas ferii zimowych, tj. 11-22.02.2019 r. Szczegółowe informacje o wolnych terminach mogą uzyskać Państwo osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

29.11.2018

4 grudnia 2018 roku, w godzinach 16.00-17.30, zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 6-8 lat na „Mikołajkowe zabawy”. Wspólne zabawy i interaktywne gry, tworzenie ozdób choinkowych oraz pisanie listów do Św. Mikołaja pozwoli poczuć uczestnikom magię zbliżających się Świąt. W nagrodę za miło spędzony czas każdy otrzyma słodki upominek. Na zajęcia obowiązują zapisy, które przyjmowane są osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17. Liczba miejsc ograniczona.

29.11.2018

Większość dzieci uwielbia słodycze. Nie ma znaczenia, czy to ciastka, cukierki, czy żelki. Wszystkie zawierają sporą dawkę cukru. Podczas zajęć Klubu Naukowca uczestnicy dowiedzieli się jak ludzki organizm reaguje na ten składnik i dlaczego mówi się, że słodycze, choć smaczne, są niezdrowe. Co ze słodyczami ma wspólnego makaron, pieczywo i kasza?