AKTUALNOŚCI

28.02.2020

Czwartkowe popołudnie w Multicentrum odbyło się pod znakiem uśmiechu i zabawy – rozpoczęliśmy kolejny cykl Małych Geniuszy. Już na samym początku zajęć udaliśmy się do baśniowej Krainy Lodu, w której spotkaliśmy uroczego Olafa, groźnego potwora Puszka oraz dwie odważne siostry Annę i Elzę. Mieliśmy do pokonania mnóstwo przeszkód, by przywrócić w lodowym królestwie wiosnę.

28.02.2020

Multicentrum to miejsce, w którym wiedzę mogą zdobywać nie tylko dzieci, ale również dorośli. W ubiegły wtorek mieliśmy przyjemność gościć grono pedagogiczne. Nauczyciele mieli szansę poznania potencjału, który skrywają urządzenia mobilne. Przedstawiliśmy zasady działania oraz zalety platformy Kahoot i innych, edukacyjnych aplikacji, z których na co dzień korzystamy.

15.02.2020

W czwartek 6 lutego rozpoczęliśmy w Multicentrum kolejny cykl popołudniowych zajęć pod hasłem „Tropiciele przyrody”. Podejmowane tematy obejmują szeroko pojętą edukację przyrodniczą z zakresu zoologii, botaniki, anatomii człowieka i ekologii. Przedmiotem odbytych zajęć były treści związane z budową ludzkiego ciała. W trakcie zajęć uczestnicy wykorzystują różnorodne metody oraz środki dydaktyczne pozwalające na zgłębianie świata przyrody.

14.02.2020

W tym tygodniu rozpoczęty został nowy cykl popołudniowych zajęć Klubu Kreatywności. Młodsza grupa uczestników na pierwszym spotkaniu poznawała podstawy programowania z pomocą Scottiego, bohatera interaktywnej gry edukacyjnej, która polega na układaniu programów za pomocą kartonowych klocków i aplikacji na tablecie. Natomiast grupa starszych uczestników rozpoczęła cykl od konstruowania robotów LOFI z drewnianych części i prostych elektronicznych modułów.

13.02.2020

We wtorek rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia Klubu Naukowca. Misją zajęć jest propagowanie idei uczenia się poprzez zabawę i doświadczanie. Chcemy wzbudzić w dzieciach zapał do nauki. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zostali zapoznani z postacią i dokonaniami naukowymi Marii Skłodowskiej-Curie. Quizy i zabawy edukacyjne pomogły nam utrwalić zdobytą wiedzę.

10.02.2020

Tydzień Multicentrum rozpoczęło zajęciami edukacyjnymi w Szkole Podstawowej w Komarnie Kolonii. Zjawiliśmy się tam na specjalne zaproszenie dzieci i grona pedagogicznego. Zabraliśmy ze sobą nasze roboty, Dasha i Jimu, oraz Ozoboty, które wykorzystaliśmy do wprowadzenia uczestników w prawdziwie zimowy klimat.

28.01.2020

Wszystko co dobre szybko się kończy. Dwa tygodnie ferii zimowych przeszły już do historii. Multicentrum chciało uczcić ostatni dzień zimowego wypoczynku w wyjątkowy sposób. Przenieśliśmy się w mroźną i piękną Krainę Lodu. Razem z bohaterami kinowego hitu wykonywaliśmy różne zadania, by przywrócić w Arendelle wiosnę. Dzieci z wytrwałością odpowiadały na filmowe zagadki, sterowały robotami, a nawet doczepiały nos Olafowi.

19.01.2020

W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii zimowych na uczestników zajęć obdywających się w naszym Multicentrum czekało wiele atrakcji. Dzieci wzięły udział w interaktywnych zajęciach języka angielskiego, poznały zdobywców przestworzy i głębin, a w realizacji ciekawych pomysłów najmłodszych pomogła stworzona specjalnie na ten okres "zimowa fabryka". Można było również skonstruować własnego robota z klocków Lego. Tydzień zakończyliśmy warsztatami modelowania i druku 3D.

03.01.2020

Multicentrum zaprasza dzieci i młodzież do skorzystania z oferty bezpłatnych zajęć przygotowanych z myślą o zbliżających się feriach zimowych.

30.12.2019

Informujemy, że w dniu 31.12.2019 r. (wtorek) Multicentrum będzie czynne w godz. 9.00-13.00. Za utrudnienia przepraszamy.