AKTUALNOŚCI

16.08.2018

Podczas dzisiejszych zajęć naukowych rozmawialiśmy o najsłynniejszym, polskim astronomie – Mikołaju Koperniku. Uczestnicy dowiedzieli się wiele ciekawostek z życia tego uczonego. Zdobytą wiedzę mogli sprawdzić w różnych grach i quizach interaktywnych.

16.08.2018

Język angielski może być łatwy jeżeli spróbujemy go troszkę zmodyfikować. Na dzisiejszych zajęciach językowych poznaliśmy wiele słów nawet dość trudnych ale przy odrobinie sprytu nawet bardzo skomplikowane wyrazy stały się proste w znaczeniu. Każdy wyraz był wyzwaniem dla dzieci ale z drugiej strony bardzo fajną zagadką. Porozumiewaliśmy się nie tylko za pomocą słów ale i znaków tak zwanych logo. Na naszych uczestników czekały liczne quizy i zagadki.

16.08.2018

Szacuje się, że w Polsce jest ponad 20 tysięcy jezior. Na dzisiejszych zajęciach przyrodniczych poznawaliśmy zwierzęta i rośliny, które możemy tam spotkać. Zastanawialiśmy się czy przy brzegu oraz w głębokiej wodzie żyją te same organizmy. Dzięki zabawom na tablicy multimedialnej poznaliśmy wiele ryb słodkowodnych oraz innych zwierząt, żyjących w poszczególnych strefach jeziora. Zabawa w quiz pozwoliła nam sprawdzić zdobyte wiadomości. W końcowej części zajęć „wyczarowaliśmy” rybkę z papierowego talerzyka.

16.08.2018

Mydło – ta mała kostka, której każdy z nas używa na co dzień, kryje w sobie wiele magii i historii. Podczas zajęć naukowych uczestnicy przeprowadzili obserwacje i doświadczenia, dzięki którym dowiedzieli się czym jest napięcie powierzchniowe, z czego składa się mydło i dlaczego mydło myje. Następnie musieli wykazać się niezwykłą zręcznością aby usunąć cząsteczki brudu z rąk. Efektem pracy zespołowej były kostki kąpielowe, które zostały rozpuszczone w wodzie.

16.08.2018

Wakacje w trakcie, czas odpoczynku i wyjazdów. Niektórzy z nas już byli na wakacjach, zwiedzili inne miasta, kraje, byli nad morzem lub w górach. Często z takich wycieczek przywozimy pamiątki, które w okresie zimowym przypominają nam o słonecznym lecie. Na zajęciach z naszymi najmłodszymi uczestnikami chcieliśmy zatrzymać trochę lata i rozmawialiśmy o podróżach dalekich i bliskich oraz malowaliśmy muszelki według własnego pomysłu.

14.08.2018

Gdzie znajduje się wątroba, a gdzie jelita? Jaką funkcję pełnią poszczególne narządy wewnętrzne? Dzisiejsze spotkanie poświęciliśmy poznawaniu tajemnic ludzkiego ciała. Uczestnicy dowiedzieli się, że nasze ciało to zachwycająca i precyzyjnie działająca „maszyna”. Duże zainteresowanie wzbudził anatomiczny model człowieka, dzięki któremu mogliśmy dopasowywać organy, a także dokładnie je obejrzeć i dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek.

11.08.2018

W tym tygodniu odbył się drugi cykl wakacyjnych warsztatów z wykorzystaniem zestawów BeCreo, pozwalających poznać uczestnikom podstawy elektroniki i programowania. W czasie zajęć uczestnicy mieli możliwość zapoznać się także z platformą programistyczną Arduino, na bazie której zbudowane są nasze zestawy.

11.08.2018

Czy zwierzę żyjące na pustyni poradzi sobie w tropikalnej dżungli? Czy organizmy przystosowane do życia w lasach deszczowych przeżyłyby na pustyni? Jak zwierzęta zaadaptowały się do życia w różnych środowiskach? Na te pytania staraliśmy się odpowiedzieć podczas zajęć przyrodniczych. Poznaliśmy wiele ciekawych zwierząt, które wyspecjalizowały się do życia w określonym środowisku.

11.08.2018

Wakacje to czas podróżowania i doświadczania nowych rzeczy. Podczas dalekich podróży możemy poznać nowe kraje, ich kulturę, zabytki i …nowe smaki. Także u nas w kraju można kupić wiele egzotycznych owoców, które zadziwiają kształtem, smakiem i zapachem, a czasem wręcz odwrotnie, przypominają nam smak owoców krajowych.

08.08.2018

Muzyka wzbogaca nasze życie. Sprawia, że otaczający świat jest bardziej urozmaicony. Dzieci wchodząc w świat muzyki kształtują swoją wrażliwość oraz rozwijają twórcze myślenie. Obcowanie z tego rodzaju sztuką z pewnością niesie same korzyści.
W dniu dzisiejszym dzieci miały możliwość wejścia w świat pełen dźwięków.