Europejski Tydzień Kodowania w MulticentrumMulticentrum po raz kolejny włącza się w europejską inicjatywę, jaką jest Tydzień Kodowania. W tym roku akcja, której celem jest promocja programowania, będzie miała miejsce w dniach 5-20 października. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w warsztatach edukacyjnych, które odbędą się w dwie październikowe soboty. Nasze propozycje to:

12 PAŹDZIERNIKA

#Podstawy programowania i elektroniki (godz. 11.00-12.30) - wiek uczestników 10-15 lat

Zajęcia te pozwolą poznać uczestnikom podstawy programowania i elektroniki. Będzie można poznać między innymi takie elementy jak diody i czujniki oraz zaprogramować ich działanie.

#Scottie GO! - poznajemy podstawy programowania (godz. 13.00-14.30) - wiek uczestników 7-10 lat

Uczestnicy zapoznani zostaną z podstawową wiedzą dotyczącą programowania z pomocą kartonowych klocków i aplikacji na tablecie. Wykonywane zadania będą polegały na układaniu programów z klocków, a następnie skanowaniu ich z pomocą tabletu w celu wprawienia w ruch bohaterów gry.

19 PAŹDZIERNIKA

#Druk 3D - od projektu do wydruku (godz. 11.00-12.30) - wiek uczestników 10-15 lat

Na zajęciach uczestnicy zapoznani zostaną z podstawową wiedzą dotyczącą przygotowywania projektów i poznają budowę drukarki 3D. Zaprojektują też własne modele, które otrzymają po wydrukowaniu.

#Kodu Game Lab - tworzymy własną grę (godz. 13.00-14.30) - wiek uczestników 9-12 lat

Uczestnicy zapoznani zostaną z aplikacją pozwalającą na tworzenie efektownych gier 3D.

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy osobiście w Multicentrum lub telefonicznie pod numerem 83 341-60-17.