Szkoły Ponadgimnazjalne

OFERTA DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Zajęcia edukacyjne dla grup zorganizowanych (młodzież w wieku powyżej 16 lat), podczas których uczestnicy w sposób praktyczny wykorzystują, utrwalają i uzupełniają zdobytą wiedzę w szkole. Zajęcia w Multicentrum polegają m.in. na pracy w grupach przy wykorzystaniu oprogramowania komputerowego: programów graficznych, programów do tworzenia muzyki Cubase i eJay, oprogramowania, czujników i sensorów Neulog, a także urządzeń peryferyjnych, pomocy dydaktycznych, laboratoriów technicznych i klocków K’Nex.

PROPONUJEMY ZAJĘCIA W NASTĘPUJĄCYCH MODUŁACH:

MULTIJĘZYK – zajęcia na których dzięki wykorzystaniu programów edukacyjnych i tablicy multimedialnej młodzież poznaje język angielski,

MULTIMUZYKA – komponowanie utworów z wykorzystaniem ogromnej biblioteki dźwięków oraz cyfrowych instrumentów muzycznych,

MULTINAUKA – wykonywanie doświadczeń i eksperymentów z zakresu fizyki oraz analiza ich wyników. Praca przy wykorzystaniu oprogramowania, sensorów i czujników Neulog,

MULTISZTUKA – tworzenie prac graficznych i edycja zdjęć przy użyciu nowoczesnego oprogramowania i sprzętu. Praca z programem do malowania obrazów za pośrednictwem komputera,

MULTIŚRODOWISKO – zajęcia realizowane poprzez przeprowadzanie doświadczeń, zakładanie hodowli, obserwacje preparatów pod mikroskopem, oraz pracę z gamą czujników NeuLog,

MULTITECHNIKA – zajęcia z podstaw automatyki i robotyki, podczas których uczestnicy dowiadują się jak są wykorzystywane roboty i automaty w przemyśle, uczą się logicznego myślenia i podstaw budowania algorytmów. Moduł wyposażony jest w specjalistyczne urządzenia zintegrowane z oprogramowaniem komputerowym.

LOGIKIT – tworzenie i programowanie własnych modeli z klocków K'Nex,

Przed zapisem na zajęcia prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi zapisów, znajdują się one na stronie „ZAPISY NA ZAJĘCIA”.

PRZYKŁADOWE TEMATY ZAJĘĆ:

Multijęzyk:

1. British culture – poznajemy Wielką Brytanię.
  2. Reading about famous people – praca z tekstem.
  3. Łamigłówki z angielskim.
  4. Famous festivals.
  5. The Royal Family.

Multimuzyka:

1. Komponowanie utworu metodą dowolną. Praca w programie Magix Music Maker 2016.
  2. Komponowanie wg schematu: wstęp, zwrotka, refren, II zwrotka,  refren, zakończenie.
  3. Zastosowanie pojęcia bridge i zastosowanie go przy komponowaniu utworu.
  4. Wprowadzenie łączników pomiędzy częściami piosenki.  Komponowanie z zastosowaniem łączników.
  5. Miksowanie z zastosowaniem efektów.

Multinauka:

1. Kwaśne deszcze.
  2. Odkrywamy tajemnice dźwięku.
  3. Czy można małą siłą podnieść duży ciężar? Zasady działania dźwigni.
  4. Energia słoneczna, czyli pozyskiwanie i przetwarzanie energii promieniowania słonecznego.

Multisztuka:

1. Mandale graficzne – kompozycja symetryczna
  2. Wizytówka
  3. Pejzaż impresjonistyczny
  4. Podróż po stolicach Europy – edycja zdjęć

Multiśrodowisko:

1. Jak oddychamy? Budujemy model klatki piersiowej.
  2. W laboratorium.
  3. Jak zbudowane jest nasze ciało?
  4. Jak wygląda moje DNA?
  5. Dlaczego się pocimy?

Multitechnika:

1. Czym jest robot przemysłowy?
  2. Transport i sortowanie w przemyśle
  3. Automaty i roboty - w jaki sposób zastępują człowieka?
  4. Kontrolujemy proces przemysłowy - uruchamiamy mini mieszalnię lakierów
  5. Obróbka skrawaniem - zaprogramuj frezarkę CNC